RSS
piątek, 02 listopada 2007
Inna rzeczywistość
Przynajmniej do tej pory myślałem, że 1 listopada jest dniem niezwykle ważnym dla nas Polaków. Ale czy tak jest naprawdę?

19:31, notatnik_2007
Link
środa, 10 października 2007
Craigavon po raz pierwszy
7 października br. było mi dane zainicjować stałe polskie duszpasterstwo w refionie Craigavon. Od tej niedzieli, już każdej niedzieli będzie sprawowana Eucharystia w języku polskim w kościele pw. św. Antoniego w Craigavon.

16:11, notatnik_2007
Link
U Rodaków w Banbridge
Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami do czasu przyjazdu ks. Stanisława Hajkowskiego SChr do Newry, każdej niedzieli dojeżdżam do Polaków zamieszkałych w Banbridge.

15:05, notatnik_2007
Link
poniedziałek, 08 października 2007
Notki Pioniera – 2
Dla zainteresowanych publikuję kolejne strony moich pionierskich zapisków

23:16, notatnik_2007
Link
Dziękczynienie za 75 lat obecności
W tym roku Zgromadzenie zakonne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu świętuje 75 - lecie swego istnienia. Z tej też okazji na polskim rynku wydawniczym ukazała się praca zbiorowa: "Sentire cum Societate". W 75. rocznicę powstania Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Praca zbiorowa pod redakcją ks. Wojciecha Necla TChr

21:49, notatnik_2007
Link
Notki Pioniera - 1
Niejednokrotnie w mojej duszpasterskiej posłudze spotykałem osoby, które barwnie opowiadały własne dzieje, historie środowisk polonijnych, mówiły na temat liderów oraz osób, które całe swe życie poświęcały na rzecz danej wspólnoty, ale nie miały odwagi lub chęci, aby ich wspomnienia zostały utrwalone na papierze. Sumując, wraz z ich odejściem przepadnie bezpowrotnie to, co zostało zapisane w ich pamięci. By nie popełniać podobnych błędów, autor poniższych zapisków, choć nie jest utalentowanym obserwatorem codziennego życia, chciałby utrwalić dla potomnych swe pierwsze – pionierskie – spostrzeżenia, będące owocem wchodzenia w nowe – jak dla chrystusowców - środowisko Polonii, i nie tylko, w Irlandii Północnej.

14:05, notatnik_2007
Link
1 , 2 , 3